Dla rodziców » Program "Akademia Zdrowego Przedszkolaka"

 

AKADEMIA ZDROWEGO PRZEDSZKOLAKA

 

Nasze przedszkole w roku szkolnym 2013/2014 weźmie udział w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym Akademia Zdrowego Przedszkolaka.

Będą to już 5 warsztaty z cyklu Piramida Żywienia Przedszkolaka, tym razem pod hasłem:

"Zboża zjadamy, energię z nich mamy".

W czasie tych warsztatów zajmiemy się dwoma piętrami Piramidy: tym najważniejszym, które jest postawą żywienia czyli ZBOŻAMI, KASZAMI, RYŻEM, MAKARONEM oraz piętrem, które stanowi uzupełnienie tych produktów oraz wzbogaca ich wartości odżywcze - NASIONA STRĄCZKOWE, ORZECHY I TŁUSZCZE.

Jak zwykle będzie propozycja dla dzieci (bajki, zabawy, kolorowanki), jak i dla rodziców (prezentacja, konkursy).

 

pdf_ico  SPRAWOZDANIE Z REALIZACJI CYKLU ZAJĘĆ:

 "ZBOŻA ZJADAMY, ENERGIĘ Z NICH MAMY"

 

 

W maju 2014 rozpoczynamy kolejny cykl zajęć w ramach Akademii Zdrowego Przedszkolaka. Myślą przewodnią tych spotkań jest hasło:

„Uczymy się o jedzeniu w ekologicznym znaczeniu”

Podczas tych warsztatów dzieci dowiedzą się jakie produkty są zdrowe i jak wpływają na ich dobre samopoczucie i energię. Uzupełnieniem wiedzy teoretycznej będą propozycje zabaw, wierszyków, piosenek, warsztatów plastycznych (a także kulinarnych), kolorowanki, ilustracje i bajki, których bohaterowie zdążyli się już z nami zaprzyjaźnić. Zwierzątka ze Zdrowego Zakątka ponownie zabiorą dzieci w podróż do wnętrza Piramidy. Dzięki Wieprzusiowi, Raptusiowi, Ociupince i cioci Róży, dzieci dowiedzą się co to jest zdrowa żywność.

 

                          pdf_ico SPRAWOZDANIE Z REALIZACJI CYKLU ZAJĘĆ:

                                         "UCZYMY SIĘ O JEDZENIU W EKOLOGICZNYM ZNACZENIU"